Održano Prvenstvo FBiH u lovu grabljivica vještačkim mamcima sa obale – SPIN

Dana 11.09.2022. godine, na rijeci Lašva revir „IP OKO“ u Busovači je održano prvenstvo F BiH u disciplini ‘lov grabljivica vještačkim mamcima sa obale – SPIN’

• UGSR Bistro Zenica

Prvak BiH je ekipa SRD Breza Breza, drugo mjesto je zauzela ekipa OSRT Konjic Konjic,dok je trećeplasirana bila ekipa SRD Vrbas Gornji Vakuf-Uskoplje.

Pojedinačno, prvo mjesto je osvojio Milenko Rončević šlan SRD Vrbas Gornji Vakuf Uskoplje, drugo mjesto je osvojio Kajmović Ismet SRD Travnik i treće mjesto je osvojio Zornić Adi SRD Breza.

Vremenski uslovi su bili zadovoljavajući, rijeka sijera, prilazi boksovima besprijekorni. U 4 runde od po 45 minuta ulovljeno je 73 pastrmke. Sva riba je uredno vraćena u vodu. Domaćini SRD Busovača su se potrudili da obezbijede na kraju takmičenja zajednički ručak. Niko od takmičara nije imao primjedbu na suđenje i sve pohvale domaćinu na organizaciji.